Witaj na Polskiej stronie bazującego na systemie Android Programu do nawigacji GPS - Dotwalker.


Mam nadzieję, że znalezione tutaj informacje pozwolą Ci zrozumieć Dotwalkera, sprawić by stał się aplikacją przydatną, z której korzystanie stanie się przyjemnością. Liczę także, że dzięki Dw odkryjesz jak przydatną częścią Twojego telefonu jest odbiornik GPS, iż zdasz sobie sprawę z tego, że wyposażonyw Androida Smartphone zaprowadzi Cię wszędzie, gdziekolwiek mu każesz.

Dotwalker jest pierwszą tekstową, bazującą na systemie Android aplikacją do nawigacji GPS. Posiada bazy, trasy, oraz pobierane automatycznie z internetu tzw. "Kafelki" - fragmenty mapy o promieniu kilometra kwadratowego. Obsługa "miejsc Google", opisy skrzyżowań, możliwość pobierania punktów z OSM (Open Street Map) oraz mówiący kompas to najmocniejsze strony tego programu. Jego wadą jest nieintuicyjny interfejs, ten mankament powinien zniknąć (przynajmniej autolr ma taką nadzieję_) po zapoznaniu się z umieszczonymi na niniejszej stronie materiałami. A teraz jeśli jesteś gotowy drogi użytkowniku:
rozpocznij lekturę podręcznika Dotwalkera"


h1> zanim rozpoczniesz testowanie Dotwalkera w terenie.......

Zanim ktokolwiek zabierze Dotwalkera (nieważne, w wersji demo czy pro)na spacer powinien zapoznać się z Doskonałymi tyflopodcastami opisującymi aplikację, autorstwa Rafała Kiwaka:
Podcast opisujący interfejs aplikacji" >

, niektóre dane mogą być nieaktualne, wszelkie jednak zmiany mają w większości charakter kosmetyczny, jeśli od czasów publikacji nagrania autor Dotwalkera dodał jakieś funkcje, na pewno ich opis znajdziecie w zamieszczonym na tej stronie podręczniku.

tu zaś Rafał zabrał dotwalkera na spacer, zobaczcie kto kogo wyprowadził w pole" >

Przydatne Linki

Konwerter tekstowych baz Loadstone do Dotwalkera.> <
Program autorstwa Grzegorza Złotowicza.
Aplikacja do zarządzania punktami i trasami Dotwalker editor>
Program autorstwa Libora Douska.Aplikacja w języku angielskim Obsługiwana przez Nvda z trudem, lepiej jfw i we.

informacje o najnowszej wersji i wprowadzonych zmianach

Dotwalker Pro wersja 1.44,opublikowana 8.03.2016

Poprawiono algorytm tras, co poprawi nawigację po trasach z ostrymi zakrętami. Wprowadzono możliwość włączenia/wyłączenia wibracji dla konkretnych zdarzeń (stan GPS, przekierowanie, osiągnięcie punktu czy zbliżanie się do punktu). Zmieniono wygląd zakładki "najbliższe" tej, w której mogliśmy definiować wyświetlanymi punktami. Teraz zamiast stopni wyświetlane są godziny zegarowe. Uwaga, komunikaty mogą być mało intuicyjne np. "11/1 widok" co oznacza, że wyświetlane będą jedynie punkty usytuowane od godziny 11 do 1. Zmieniono opis opcji włączającej/wyłączającej przekierowania, (wcześniej było informuj o zmianachh punktu). Dodano możliwość nawigacji do kontaktu (o ile dany kontakt ma przypisany adres). W tym celu musimy otworzyć kontakt i kliknąć bezpośrednio w adres. Dotwalker automatycznie zaznaczy go i rozpocznie nawigację do tego punktu. Niestety, będzie to nawigacja na tzw. azymut. Jeśli chcemy mieć wygenerowaną trasę Google do danego kontaktu musimy zaznaczony punkt odszukać na liście punktów (ekran główny/punkty) i wykonać dwuklik z przytrzymaniem. Z menu, które się> wtedy otworzy można już wygenerować trasę.

Lista zaproponowanych przez Polską Społeczność Dotwalkera zmian oraz zgłoszone bugi:Bugi: 1. wyszukiwanie w "kafelkach" sprawia, że zostanie wczytany fragent mapy, którego wyszukiwany punkt stanowi centrum. Nie mamy bieżącej informacji o terenie, przez który nawigujemy. 2. opcja "autoodświeżania trasy" nie jest zapisywana. 3. gdy mamy opcje rekalkulacji odznaczoną wciąż słychać dźwięk towarzyszący przeliczaniu; rekalkulacja oczywiście nie następuje.

Przypomnienia: Społeczność już zgłaszała i wysłała maila z przypomnieniem o następujących problemach: 1. generowanie trasy od adresu, punktu, miejsca Google. 2.możliwość nawigacji do adresu, miejsca Google, punktu/jw. 3.Dodanie kolejnej kategorii punktów, dla Poi dodanych przez Dotwalkera. Aktualnie lądują one w kategorii "inne" OSM, czyli w openstreetmapowym śmietniku. 4. automatyczne przełączanie się między trybem transportu publicznego a pieszym. 5. Licznik czasowy (znany z Loadstone, na kilka sekund przed dotarciem do punktu odzwyać się powinien dźwięk) 6. dodać pole edycji na liście miejsc Google zamiast w ustawieniach. Uprościło by to proces filtracji.

Sugestie nowych funkcji: Dodanie do dwukliku z przytrzymaniem zarządzania punktami (kopiowanie do trasy, bazy, zapisywanie do trasy, bazy, zaznaczenie wielu punktów. 2. dodanie gestu odczytującego najbliższe skrzyżowanie w trybie tras.